Luna Lovegood

4. září 2008 v 18:47 | Dejna |  Harry Potter

O LENCE
Luna Lovegood neboli Lenka Láskorádová je další skvělá postava z HP!!! =D....je fakt skvělá...je taková bezstarostná, chytrá, sympatická a váží si svých přátel... ;)...Ve filmu jí hraje Evanne Lynch, která ji zahrála fakt skvěle....přesně takhle si jí představuji v knížce, a nejsem určo jedinná... ;)...Evanne je taky takovej menší fanatik do HP a je o ní známo, že ho snad četla už šestkrát, sedmkrát...a když vyhlásili konkurz na Lunu, neváhala a přihlásila se...a vyšlo jí to... ;) mno nezáviďte jí to...
Evanna : "Občas, když jsem ve stresu, smutná z různých věcí.... Harry Potter, to je nádherný, neskutečný svět, kde je všechno naprosto odlišné..."
Lenka pochází z kouzelnické, i když neúplné rodiny (zemřela jí matka), bydlí ve stejné vesnici jako Weasleyovi a chodí do ročníku zároveň s Ginny. Patří mezi havraspárské studenty oplývající moudrostí, ovšem v ostatním se ode všech liší, jak jenom to jde - jak vzhledem, tak chováním. Má do pasu dlouhé vlasy barvy špinavé blond (ne příliš atraktivní odstín - ale k ní se výborně hodí) a věčně zasněný výraz. Nosí náhrdelník ze špuntů od máslového ležáku a jiné podomácku vyrobené ozdoby a hůlku si kvůli bezpečí schovává za ucho.
Věří v neobyčejné věci, žije si ve svých snech a s nikým se příliš nekamarádí, spíše je to naopak, ostatní s ní pohrdají, Lence je to však jedno. Rozčílí se jen tehdy, když se někdo posmívá práci jejího otce. Ten je redaktorem časopisu Jinotaj, který je, stejně jako Lenka mezi studenty, mezi ostatními časopisy nepopulární, ale ukáže se být velmi užitečným.
Vypadá to, že Lenka jeví zájem o Rona Weasleyho, ovšem teď už je víc než jasné, že Ron patří k Hermioně, i když si to ani jeden z nich nepřizná.
V originále zní Lenčino jméno Luna Lovegood. I když je to velká ztráta, je jasné, že překladatel potřeboval křestní jméno počeštit, aby mohl vytvořit slovní hříčku "Lenka Střelenka". Za dost nešťastné a zbytečné ale považuju překlad příjmení - ve čtvrtém díle je již zmínka o Lovegoodech v souvislosti s mistrovstvím ve famfrpále.
LENČINA HŮLKA

Obrázky Lenky: 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Četl(a) jsi všechny díly Harryho Pottera?

Jo
Teď čtu díl který jsem neměl(a) přečtený
Ne

Komentáře

1 eliška eliška | Web | 9. září 2008 v 16:58 | Reagovat

jůůů...Lenka:D ta je skvělá!!!!a do tý anketky jsem dala jo ale čtu ty díly už asi to 5 všechny...:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama