Prosinec 2008


Ash se svým psíkem

31. prosince 2008 v 11:41

Pro SBénka!

31. prosince 2008 v 11:19 | Dejna
Já bych vám chtěla popřát všecko nejlečí do nového roku. To znamená ,že hodně štěstí zdraví, lásky, radosti a samozdřejmě ať se vám splní každé přání!! Hlavně prožíte rok 2009 v radosti a ať se přiněm nenudíte...Hlavně si ještě těch pár hodin roku 2008 užíte ...páč ten už nikdy nezažijete!!
Tak si ho bombově užíte s někym koho máte rádi a no prostě si užíte rok 2008 a hlavně 2009...Zdraví a přejí Dejna :D

Obrázky - Pejsci: 2

Ohrožení blogů

31. prosince 2008 v 11:07
Jestli nepřečteš a nesplníš,ohrožíš i svůj blog!!!Týká se to všech blogařů na světě!!Ale jen blog.cz!!

Tady:
Nepodařilo se připojit k databázi. Systém je v tomto okamžiku pravděpodobně přetížen.
Omlouváme se za problémy, zkuste se, prosím, připojit později.
Děkujeme za pochopení.

Tak tohle se nám ukazuje stále častěji. Je možné, že blog.cz bude zrušen v důsledku obrovského množství (nejen) nepoužívaných blogů. Takže si prosím tuhle petici celou zkopírujte na blog a pomozte nám zabránit zrušení www.blog.cz a pokuste se smazat své vedlejší blogy, které nepoužíváte. Děkujeme za pochopení.

Dej si to prosííím na blog!Fotky Ash

30. prosince 2008 v 9:55 | Dejna |  Ashley TisdaleHarryho magická čísla

29. prosince 2008 v 14:31 | Dejna |  Harry Potter
Harry je vežne kouzelní-víte,kolik peněz už nám za ta léta vytáhl z kapes?Nebo že ho skoro režíroval Steven Spielberg?

375

milionů výtisků všech dílů Harryho Pottera už se prodalo od vydání v roce 1997.Poslední,sedmá část má na kontě 44 milionů kopií,z toho 15 milionů zmizelo už první den.

800

slov má povídka napsaná až po posledním románu,ve které se tři roky před Harryho napozením prohání na motorce jeho táta i Sirius Black.Rowlingová,prequel' vydražila na charitativní aukci.

2

miliony dolarů obdržela Rowlingová za filmová práva k prvním čtyřem potterovkám.Autorka s prodejem dlouho váhala-obávala se totiž,že když se postavy stanou majetkem studia,bude si Warner Bros. moci vymýšlet vlsatní příběhy.

12

roků bylo Haleymu Osmentovi,hvětdě Šestého smyslu,když se natáčel Kámen mudrců.Ten měl zprvu režírovat Steven Spealberg,který z nej chtel udělat animák,a právě s Osmentem počítal jako s Potterovým ďáblem.

100

milionů dolarů je částka,podn niž neklesne rozpočet žádné z potterovek.Nejlevnejší byla Tajemná komnata,která stála rovnou stovku,nejdražší jsou zatím dva poslední filmy,které vyšly na 150 milionů.

4,48

miliard dolarů celkem vydělalo všech pět celovečeráků,čímž se potterovská sága stala tou nejvýnosnější serií v dějinách filmu.A to ještě diváci přisypou za další tři díly!

2

herci se vystřídaly na postu ředitele školy čar a kouzel .Brumbála nejprve hrál Rychard Harris,známý například z Gladiátora-když po druhém dílu zemřel,převzal hůlku Michael Gambon.Zvažovali se i Ian,Gandalf' McKellen či Christopher Lee.

285

stran čitá první série,a ač má druhá kniha jen o dvě víc,vznikl z ní nejdelší film,který trvá tve a tři čtvrtě hodiny.Naopak z osmisetstránkového Fénixova řádu se vyklubal film nejkratší.

2

dny zabralo natáčení Ohnivého poháru Ralphu Fiennesovi,který si tu zahrál lorda Voldemorta,poprvé odhaleného v celé jeho zrůdné kráse.Aby vypadal opravdu zlověstně,musel si herec vyholit hlavu,a trikaři mu ještě digitálně odstranily nos.

2011

je rok,kdy bude brýlatý čaroděj řádit na plátně naposledy.V létě přijde do kin závěrečné,osmé dobrodružství se vskutku nápaditým názvem Harry Potter a relikvie smrti:Část druhá.


Oskarové rekordy

29. prosince 2008 v 10:56 | Dejna |  Moje keci
Titanic,Ben Hur,Pán prstenů

Titanic nasbíral rekordní počet oskarů-jedenáct.Žádný film v historii jich neměl víc,jen dva byly jtejně úspěšné.

Je to typiská hollywoodská show,takové vyhlašování Oscarů.Pro nekoho možná až přehnaná.Toho patosu,těch slz...Ale jedno je jisté:filmy,které byly označeny jako nejlepší,většinou psaly historii.Oscar je navíc nejstarší,nejznámější a nejůznavanější filmová cena.První slavnostní večer,na nemž se udělovaly,se konal 16.května 1929.

Tak tedy,které jsou ty tři filmy s rekordními jedenácti Oscary?
Titanic (1997)
Ben Hur (1959)
Pán prstenů:Návrat krále (2003)
Všechny tři se samozdřejmě prosadily v nejdůležitější kategorii Nejlepší film.Zajímavé je,že právě Titanic,V němž zazářil Leonardo DiCaprio a Kate Winseletová,nezískal cenu v herecké kategorii,a to ani za hlavní ani vedlejší roli.V témže roce se z Oscarů za hlavní rolo radovali Jack Nickolson a Helen Huntotová,partneři z komedie Lepší už to nebude.Z Titaniku byly poze nominovány Kate Winsletová a Gloria Stuartová.
Titanick také získal největší počet nominací-čtrnáct,takže jen tři neproměnil.Stejný počet čtrnácti nominací dostal film Vše o Evě z roku 1950,ale jeho tvůrci odcházeli ze slavnostního večera zkoprnělí-odnesli si jen jednoho Oscara.
Následují další rekordní počty Oscarů:
10 West Side Story(1961)
9 Gigi(1958)
9 Posledn císař(1987)
9 Anglický pacient(1996)
8 Jih proti Severu((1939)
8 Odtud až na věčnost(1953)
8 V přístavu(1954)
8 My Fair Lady(1964)
8 Gándhí(1982)
8 Amadeus(1984)
Z mnoha kuriozit můžeme jmenovt jednu:legendární Kmotr je jediným filmem,jehoz druhý díl byl úspěšnější než první:dvojka získala šest trofejí,jednička tři.
Velice prestižní je dobytí pěti nejdůležtějších Oscarů:za filme,režii,scénář,hlavní mužskou a hlavní ženskou roli.První,jemuž se to povedlo,byl film Stalo se jedné noci z roku 1934.Až po čtyřiceti letech se zdařilo totéž:Přelet nad kukaččím hnízdem z roku 1975,režie Miloš Forman.Forman také ve svých vzpomínkách píše,jak ráno četl blahopřejné telegramy a mezi nimi byl jeden,který ho mimořádně potěšil.Byl od Franka Capry,proslulého režiséra Stalo se jedné noci.Text zněl:,,Vítám tě do klubu".